CDC, İlkokul Öğrencileri Arasında 3 Adım İyi Olduğunu Söyledi – The New York Times

Diğer bilim adamları, yönergelerin yeterince ileri gitmeyebileceğini söylüyor. Massachusetts araştırmasının ortak yazarı olan Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde acil tıp bulaşıcı hastalık yönetimi direktörü Dr.

"Topluluk aktarımı ne olursa olsun, ilkokulları şahsen geri alma hamlesini takdir ediyorum." dedi. "Ve bunu ortaokul ve lise öğrencilerine uygulama konusunda bazı tereddütler olduğunu da anlıyorum, ancak bunun bugüne kadar gördüğümüz kanıtlarla tamamen uyumlu olduğundan emin değilim."

Okul binalarının çoğu şu anda en azından kısmen açık olsa da, altı ayak kuralı birçoğunun tam zamanlı, yüz yüze programlara geçmesini engelledi.

Öğretmen sendikalarının toplu pazarlık gücüne sahip olduğu liberal eyalet ve bölgelerde, yeni CDC kılavuzu, öğrencileri daha normal, yüz yüze programlara döndürmek isteyen bölge yetkililerinin müzakere pozisyonunu güçlendirebilir.

Ancak birçok sorun tartışmalı ve çözülmemiş durumda. CDC, çocuklar yemek yerken altı fitlik bir mesafe önermeye devam etse de, öğrencilerin öğle yemeğinde maskelerini çıkarmaları gerektiği gerçeği, eğitimciler ve sendikaları için endişelere yol açtı.

Okulların, bazen "derinlemesine temizlik" günü olarak tanımlanan bir gün için haftada bir gün (tipik olarak Çarşamba günleri) kapalı kalması ülke genelinde alışılmadık bir durum değildir. Yine de birçok uzman, koronavirüs hava yoluyla yayıldığı için yüzey dezenfeksiyonunun maskeleme ve havalandırmadan daha az önemli olduğunu vurguladı.

Okul dışında geçirilen günler, birçok öğretmen tarafından, bazı öğrencilerin sınıfta, diğerleri evde kaldığı yeni ve zorlu bir eğitim şekli olarak kalmaya devam eden dersler ve stratejiler hazırlamak için kullanılır. Gerçekten de, pandemi sırasında çocuklarını okullara geri döndürme konusunda tereddüt eden çoğu Siyahi, Hispanik ve Asyalı ebeveynlerin önemli bir azınlığı var.

CDC yetkilileri, kılavuzlarını yeniden yazmak için okullarda bulaşmayla ilgili diğer birkaç yeni çalışmanın bulgularına güvendi. Cuma günü yayınlanan çalışmalar Florida, St. Louis ve Springfield, Mo. ve Salt Lake County, Utah'daki okullarda viral bulaşmayı inceledi. Bulgular farklıydı, ancak tüm makaleler evrensel maske takmanın okulla ilişkili enfeksiyonları azaltmada oynadığı kritik rolü vurguladı.