Biden az önce Mitch McConnell ve Cumhuriyetçilere bir uyarı atışı yaptı – The Washington Post

Ya da zaten olmalı: Sadece Biden ve Demokratların gerçekten harekete geçmeye hazır olup olmadıkları önemli olacak, çünkü McConnell sanki değilmiş gibi hareket edecek.

Biden'ın yeni yorumları , ABC News'den George Stephanopoulos ile yaptığı röportajda Biden'ın haydutlukta reform yapmak için çıktığı bir röportajda geldi. Bu manşetlere yol açıyor, ancak daha da önemlisi şudur: Biden, bugünün GOP'si ve genel olarak politikamız hakkındaki temel gerçeklerle ilgili yeni keşfedilmiş bir tanıma sergiledi.

STEPHANOPOULOS: Haydutları ortadan kaldırmak konusunda isteksiz olduğunuzu biliyorum. Haydutları korumakla gündeminizi ilerletmek arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak mısınız?

BIDEN: Evet. Ama seçim şudur: Haydutları ortadan kaldırmanız gerektiğini düşünmüyorum. Senato'ya ilk geldiğimde eskisi gibi yapmalısın… ve bu bir haydut, ayağa kalkıp kürsüye hakim olmalısın. … Yani haydut için çalışmalısın.

STEPHANOPOULOS: Yani bu reformdan yana mısınız? Konuşan haydutları geri getirdiğin için mi?

BIDEN: Öyleyim.

Buradaki en önemli kelime "Evet" dir. Bununla birlikte Biden, Demokratların gündeminin büyük olasılıkla dikenlerini sertleştirme ve Senato'da gerçek çoğunluk yönetimi doğrultusunda reform yapma istekliliğine bağlı olacağının belki de her zamankinden daha açık bir şekilde farkındalığını dile getirdi.

2020 kampanyası sırasında Biden, Cumhuriyetçiler kaybederse, bir "aydınlanma" yaşadıktan sonra "fikir birliği" arayacaklarını rezil bir şekilde ilan etti.

Bu, herhangi bir GOP niyetinin, 2009'dakine benzer kavurucu bir dünya stratejisi benimseme niyetinin – ki bu, tamamen araçsal amaçlar için iki partili işbirliğini kasıtlı olarak durdurmak için kullanan – o zaman seçim yenilgisinin şokuyla boğulacağına dair bir kanıya işaret etti. Biden ayrıca, Cumhuriyetçi işbirliğini güvence altına alacağına söz verdi, bu da uzun zamandır kaybolan iki partili bir alış-verişe gönül vermiş bir inancı ima etti.

Elbette Biden'in galibiyetinden sonra, Cumhuriyetçiler bunun haftalarca olduğunu inkar ettiler ve birçoğu bu sonucu geçersiz kılmak için bir çabaya katıldı.

ABC News Biden ayrıca, konuşma bu tip daha fazla girmiştir ilan “Ben görünüş şimdi ve 2022 arasında gelip gidiyor düşünüyorum”: Biden buna gerçekten inanıyorsa da, şimdi Demokratların gerçekten haydutları hedef almaları veya gündemlerinin yok olduğunu görmeleri gerekebileceğine dair açık bir beyanla paketlenmiş durumda.

Bu yan yana koymada, o noktaya varmak için bir yol oluşturabilecek retorik bir yapı şekilleniyor.

Demokratlar nasıl reform yapabilir?

Senato reformunun gerekliliği üzerine iyi bir kitap yazan eski kıdemli bir Senato yardımcısı olan Adam Jentleson, eski Senato çoğunluk lideri Harry M. uzun bir GOP tıkanıklığı sürecinden sonra.

Jentleson, "Bu büyüklükte bir değişiklik, ancak insanların siyasete yaklaşma biçimindeki yapısal değişikliklerle birlikte yardımcı olursa olur" dedi. "2013 yılında, değişimi kaçınılmaz kılan şey, yıllardır süregelen Cumhuriyetçi engeldi."

Jentleson, aynı şeyin şimdi gerçekleştiğini, ancak daha hızlı olduğunu söyledi, çünkü birçok Demokrat bu Kongre'ye 2009'un tekrarlanmasını bekleyerek geldi. Ayrıca, onu çevreleyen mitolojiyi, özellikle de gerçek tam tersi olduğunda iki taraflılığı kolaylaştırdığı konusunda deliren haydutluk üzerine yıllarca kamuoyunda tartışmalar yaşadık.

Biden 2020'de Cumhuriyetçileri kendisiyle çalışmaya ikna edeceğini öne sürdüğünde, bu entelektüel ilerlemeye sinir bozucu bir şekilde ilgisiz görünüyordu. Ancak bu duruş ileriye doğru bir rota oluşturmaya da yardımcı olabilir.

Senato'nun kuruma karşı bariz bir sevgisi olan bir yaratık olarak Biden, her şeyden önce iki partili işbirliği için bir umut ifade etmeye devam edebilir – aynı zamanda gerçekleşmezse Demokratların gündemlerinin hayatta kalmasına öncelik vermesi ve reformu desteklemesi gerektiğini öne sürüyor. kurumun iyiliği için.

Jentleson, "Biden'in bunu başarabilmesinin bir nedeni, bu konuda muazzam bir güvenilirliğe sahip olmasıdır," dedi. "Amerikan halkına gelip 'Bunu yapmaktan başka seçeneğimiz yok' dediğinde insanlar ona inanacaklar."

Demokratik haydutluk reformu muhalifleri – West Virginia'dan Sens. Joe Manchin III ve Arizona'dan Kyrsten Sinema gibi – bir şekilde evrimleşeceklerse, bu böyle olabilir.

Aslında, Jonathan Bernstein'ın önerdiği gibi , konuşan haydutları geri getirerek, Biden bunu kendisi öneren Manchin'e hitap ediyor olabilir. Bu değişikliğin ne kadar işe yarayacağı belli değil, ancak Manchin'in reform versiyonunu destekleyerek, Biden, Demokratik gündemin buna bağlı olduğu Manchin için bile netleştiğinde, onu yavaş yavaş, haydutluğun sona ermesini desteklemeye itebilir.

Daha derin bir yeniden düşünme?

Her şeye rağmen, Biden'in yeni yorumlarının daha derin inançları yeniden düşündüğünü gösterdiğini ummalıyız.

Birincisi, Biden açıkça Cumhuriyetçilerin bir anlamda Demokratları ve onların gündemini seçen popüler bir çoğunluğa duyarlı olacağına inanıyordu. İkincisi, sonuç olarak Cumhuriyetçilerin, çoğunluk reddine anti-çoğunlukçu taktikleri ve intikamcılığı ikiye katlayarak cevap vermek yerine, iyi niyetli bir kamu çıkarına ortak zemin bulma arzusuyla motive edileceklerine inanıyor gibi görünüyordu.

Şu anda gördüğümüz her şey, Cumhuriyetçilerin bu ikinci yönde radikalleştiğini doğruluyor. Yani Biden bu orijinal beklentileri yeniden düşünüyorsa, bu gerçekten Cumhuriyetçilerin endişelenmesi gereken türden bir uyarı atışı oluşturacaktır.

Daha fazlasını okuyun :