Biden bugün ilk aşılama kilometre taşına ulaştı. İşte sayıların nasıl döküldüğü. – NBC Haberleri

Cuma günü ülke, Başkan Joe Biden'in göreve gelmesinden bu yana 100 milyonuncu Covid-19 aşı dozunu uyguladı ve bu , aşı üreticilerinden artan tedarikin ve eyalet ve yerel sağlık departmanlarından artan verimliliğin bir işareti.

Mart ayında ülkenin arzını büyük ölçüde artıran Johnson & Johnson'dan üçüncü bir aşının gelişi ve eyaletler aşıya uygun insan sayısını artırmak için harekete geçmeleriyle bu hızlı ilerlemeye yardımcı oldu.

Günlük enjeksiyon sayıları, yılbaşından bu yana aşılama oranlarının nasıl arttığını göstermektedir. NBC News ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından toplanan verilere göre , ilçenin ilk aşı uygulamalarından Biden'in açılışına kadar geçen 37 gün içinde 16,5 milyon doz uygulandı.

Sonraki 37 gün içinde, ülke 50 milyon doz uyguladı – aynı aralıkta üç kattan fazla doz. Sonraki 50 milyon çekim daha hızlıydı ve 22 günde geliyordu.

Ocak ayında, ilk 100 gününde toplam 100 milyon aşılık ilk kilometre taşını belirledikten sonra, Biden , hedeflerini günde 1,5 milyon aşı ve toplam 150 milyon aşı koydu .

Şu anda günde ortalama 2,5 milyon çekim yapıldığından , ülke ilk ölçütün çok ilerisindedir. Ülke, ikinci hedef için hızının çok ilerisindedir ve Biden yönetimi ülke çapında bir dizi toplu aşılama sahası kurduğu ve aşıyı uygulamak için uygun kişi havuzunu diş hekimlerini de içerecek şekilde genişlettiği için bu hız daha da artabilir. , veterinerler ve diğer sağlık uzmanları.

NBC News bir aşı kılavuzu yayınlıyor: Aşınızı Planlayın.