Biden Filibuster Kural Değişikliklerini Onayladı – The New York Times

WASHINGTON – Başkan Biden, Cumhuriyetçi lider Senatör Mitch McConnell, Demokratlar usul taktiği zayıflatmak için harekete geçerse sert misilleme tehdidinde bulunurken, Başkan Biden ilk kez ağırlığını kuralları değiştirmenin arkasına atarken, Senato'daki suçlama konusundaki kavga, Salı günü keskin bir şekilde arttı.

ABC News'e verdiği bir röportajda, Bay Biden, kötü muameleyi elden geçirme konusundaki en doğrudan onayını verdi ve konuşan haydut olarak adlandırılan şeye geri dönüşü desteklediğini söyledi: yasa muhaliflerinin zemini işgal etmesi ve buna karşı dava açması şartı. .

“Haydutları ortadan kaldırmanız gerektiğini düşünmüyorum; bunu yapmak zorundasın, eski günlerde Senato'ya ilk geldiğimde olduğu gibi, ”dedi başkan. "Ayağa kalkmalı ve zemine hakim olmalısın ve konuşmaya devam etmeliydin." Bu yorumlar, yardımcıları tarafından sık sık Senato prosedürünü değiştirmek konusunda isteksiz olarak nitelendirilen Senato'nun 36 yıllık gazisi Bay Biden için önemli bir ayrılıktı.

"Demokrasinin işlemekte zorlandığı noktaya geliyor" diye ekledi.

Şu anda, senatörlerin, destekçileri Senato hayatının neredeyse günlük bir parçası haline gelen sahte parayı kırmak için 60 oy üretmeye zorlamak için sadece mevzuata itirazlarını kaydetmeleri gerekiyor. Rakiplerin söz sahibi olmalarını istemek, onlara daha fazla yük yükler ve teorik olarak muhalefetlerini sürdürmelerini zorlaştırır.

Bay Biden'ın yorumları, Bay McConnell'in sert uyarısını verirken ve başkanın Capitol Hill'deki müttefiklerinin taktiğin ortadan kaldırılması için bir kamu davası oluşturmaya başlamasıyla geldi.

Illinois'den Senatör Richard J. Durbin'den sonra, 2 Nolu Senato Demokrat, gücünü azaltmak için değişiklik çağrısında bulundu, Kentucky'den Bay McConnell, açık bir şekilde "kavrulmuş toprak" cevabı vaat etti ve Senato'yu durma ve raydan çıkma sözü verdi. Demokratlar bu adımı atarsa Bay Biden'ın ajandası.

McConnell, "Demokratik Senatoların Başkan Bush ve Trump'a yaptığı her şey, Cumhuriyet Senatosu'nun Başkan Obama'ya yaptığı her şey, Demokratların Senatoyu bozarlarsa kendi öncelikleri için yaratacakları felaketle karşılaştırıldığında çocuk oyuncağı olacak," diyor McConnell dedim.

Demokratların, çoğunluk statülerini Senato kurallarında, savunucuların hareket etmek için 60 oy toplayamadığı takdirde kanun yapıcıların bir yasa tasarısı üzerinde eylemi engellemesine izin veren bir değişikliği zorlamak için kullanarak, "nükleer seçenek" olarak bilinen bir harekete başvurma ihtimaline atıfta bulunuyordu. ileri. Bu, haydutları etkili bir şekilde yok edecek ve çoğunluk partisinin – şu anda Demokratların – kendi başına her türlü önlemi almasına izin verecektir.

İlericiler, Bay Biden'in gündemini Cumhuriyetçi engellerin etrafında yönlendirmesine izin verecek böyle bir değişiklik için ajitasyon yapıyorlar ve artan sayıda Demokrat bunu açıkça düşünüyor. Demokratların özel bir bütçe süreci kapsamında tek bir Cumhuriyetçi oyu olmaksızın Senato'dan çıkardığı, Bay Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik tedbirinin yürürlüğe girmesinden sonra bu fikir güç kazandı ve şimdiye kadar halk tarafından iyi karşılanan ve Demokratlara bir destek verildi. filtre sonrası bir dünyanın olanaklarının tadı.

Demokratları yavaşlatmaya ve Beyaz Saray'ın dikkatini çekmeye çalışan Bay McConnell, Cumhuriyetçilerin adımı atmaları halinde Senato'yu misilleme olarak düğümlere bağlayacakları konusunda kararlıydı. Sözünü, kurumun saygın bir gazisi olan Durbin'in Pazartesi günü yaptığı açıklamanın ardından, azınlık partisinin yasaların çoğunu ödemesi için beşte üç çoğunluğun şart koşarak rutin olarak yasaları engellemesine son verme zamanının geldiğini söylemesinin ardından yaptı. Bu, henüz bir Demokrat liderin harekete geçmeye yönelik en açık çağrısıydı.

Bay Durbin, Kentuckian'ın başına geçmeden önce tarihsel olarak nadiren kullanılmış olan ipucu kullanımını kurumsallaştıranın Bay McConnell olduğunu kaydetti. Durbin, usul silahının kendisi için özellikle hassas bir nokta olduğunu, çünkü Demokratların belgesizler için yasal statüye giden bir yol oluşturacak yazdığı popüler bir iki partili yasa tasarısı olan sözde Rüya Yasasını yürürlüğe koymasını engellediğini söyledi. göçmenler çocukken Amerika Birleşik Devletleri'ne getirildi. Çoğunluk desteğine sahip olmasına rağmen, 60 oy barajını hiçbir zaman aşamadı.

Durbin Salı günü, "Beş farklı durumda Senato katına getirdim ve beş farklı durumda, haydut tarafından durduruldu" dedi.

Bay Durbin Pazartesi günkü konuşmasında, Biden'in ifade ettiği görüşe benzer bir görüş olarak, yükün, destekçilerin ilerletmek için 60 oy üretmesi yerine, bir çirkinliği sürdürmek için belirli bir tasarının muhaliflerine kaydırılması gerektiğini savundu. Batı Virjinya Demokrat ve partinin haydutları sona erdirmek için önde gelen rakiplerinden biri olan Senatör Joe Manchin III de, konuşkan filozoflara ihtiyaç duyma fikrini eğlendireceğini söyledi.

Demokratlar, haydutluk kurallarını elden geçirmeye yönelik herhangi bir girişimde henüz ilerlemeye hazır olmadıklarını ve şu anda kendi partilerinde bunu yapmak için oy eksikliği olduğunu söylüyorlar. Şimdilik aktivistler, onları, yürütme ve yargı organları adaylarına karşı filibusters'ı etkin bir şekilde ortadan kaldırmak için nükleer seçeneği kullanmadan önce 2013'te uyguladıkları stratejinin aynısını takip ederek ivme kazanmaya çağırıyorlar.

O yıl, o zaman Senato çoğunluk lideri olan Nevada'lı Harry Reid, Cumhuriyetçilerin Obama yönetiminin adaylarını ne kadar kalifiye olurlarsa olsunlar engelleyeceğini göstermek için prestijli bir temyiz mahkemesinde boş pozisyonlar için saygın üç adli aday dizisini sıraladı. Demokratlar daha sonra adayları defalarca taban oyu için topladılar ve Cumhuriyetçi çileleri kırmakta başarısız oldular, bu süreç sonunda saflarında yeteri kadar senatörü Obama yönetiminin reddedilmesini önlemek için adaylar için 60 oy barajını düşürmekten başka seçenekleri olmadığına ikna etti. yargıçlara oturma hakkı.

Haydutları değiştirmeyi savunanlar, Demokratların artık aynısını çoğunluk desteğine sahip ilerici yasalarla yapabileceğini söylüyorlar. Bunlar arasında Senato, göçmenlik mevzuatı, silah güvenliği yasası, gey ve transseksüel hakları tasarısı, sendika yanlısı bir örgütlenme önlemi ve potansiyel olarak büyük ölçekli bir bayındırlık işleri önlemi yoluyla yol almaya başlayan bir oy hakkı önlemi yer alıyor. Meclis, son birkaç haftayı, oybirliğiyle veya neredeyse sağlam Cumhuriyetçi muhalefet üzerindeki önlemlerin çoğunu zorlayarak geçirdi; Dream Act Perşembe günü oylanacak.

2013 hesaplaşması sırasında Bay Reid'in eski baş yardımcısı Adam Jentleson, haydutlara saldıran yeni bir kitap yazan Adam Jentleson, "Haydutta başarısız olan, derhal geçilebilecek bir rekor oluşturmamız gerekiyor," dedi. Senatoyu yok etti ve geniş ulusal desteği olan kamu politikasını engelledi.

Senatörler, gündemlerine aylarca Cumhuriyetçi direniş olasılığını ileriye bakarken, şu anda var olduğu gibi, haydutları sona erdirme çağrılarına giderek daha fazla yanıt veriyor gibi görünüyor.

Kurallar Komitesini yöneten Minnesota Demokrat Senatörü Amy Klobuchar, geçmişte onayladığı engelleme taktiği hakkında, "Sanırım insanlar buna daha yeni sahip oldu" dedi. "Eski bir Senato kuralının demokrasimizin temelini baltalamasına ve ilerleme kaydetmemizi engellemesine izin vermemiz gerektiğini düşünüyorum."

Bayan Klobuchar, Meclis'ten çoktan kabul edilen geniş oy hakları kanun tasarısı ile ilgili gelecek hafta bir duruşma düzenlemeyi planlıyor ve bunun "haydutluk için büyük bir sınav" olabileceğini kabul etti.

Bay McConnell yorumlarında, Cumhuriyetçilerin kuralları Demokratların aleyhine çevireceklerini ve değişikliğe devam etmeleri halinde Senato'da herhangi bir şey yapmayı neredeyse imkansız kılmaya çalışacaklarını söyledi. Odanın gizli kurallar altında çalıştığı gerçeğine, hiçbir senatörün itiraz etmediği, oybirliğiyle kabul edilen bir rıza anlaşması olarak bilinen şeyi atlattığına değindi. Demokratlar haydutları sindirmek için öne geçerse, Cumhuriyetçilerin en sıradan meselelerde bile rızayı reddederek Senato'yu batıracakları konusunda uyardı.

Bay McConnell, "Bunu 99 meslektaşımın tümü için çok net bir şekilde söyleyeyim," dedi. “Bu salonda hizmet veren hiç kimse, tamamen kavrulmuş bir Senato'nun neye benzeyeceğini hayal etmeye başlayamaz – hatta başlayamaz – hiçbiri. Hiçbirimiz, samimiyetimiz tamamen tükenmiş bir Senato'da bir dakika görev yapmadık ve bu, öğleden önce ışıkları yakmak için oybirliğiyle rıza gerektiren bir kurum. "

Başkan Donald J.Trump'ın Cumhuriyetçilerin gündeminden kurtulmak için saldırgan taleplerine direndiğini belirten McConnell, bunun ortadan kaldırılmasının hükümette dönüştürücü bir değişikliği temsil edeceğini ve seçmenlerin seçimde niyetlerinin çok ötesine geçeceğini söyledi. Bay Biden ve eşit olarak bölünmüş Senato.

"Beyaz Saray'a ve 50-50 Senato'ya Joe Biden'ı seçerek Amerikan halkının tamamen yeni bir hükümet sistemine oy verdiğine gerçekten inanan var mı?" O sordu. "3 Kasım'da Amerika'yı Amerikan halkı tarafından tamamen dönüştürme yetkisi yoktu."

Bayan Klobuchar, Amerikalıların yeni bir yaklaşıma oy verdiklerini ve bunu başarmak için hayduttan kurtulmanın gerekli olabileceğini söyleyerek bu değerlendirmeye katılmadı.

"Başkanlık için daha ılımlı, ama büyük şeyler yapacak birine oy verdiler" dedi. "Değişime oy verdiler."