Biden ve Harris, Asya karşıtı Amerikan ayrımcılığına yönelik eylem eksikliğinden kaynaklanan hayal kırıklıklarının artmasıyla Atlanta'ya gidiyor – ABD BUGÜN


WASHINGTON – Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris, altı Asyalı Amerikalı kadının vurularak öldürülmesinden sersemlemiş sakinleri dinlemek umuduyla Cuma günü Atlanta'ya gidecek. pandemiye bağlı ayrımcılık dalgası.

İlk Asyalı Amerikalı başkan yardımcısı Biden ve Harris, Georgia eyalet yasa koyucuları ve Asyalı Amerikalı ve Pasifik Adalı savunucuları ile bir araya gelerek, Asyalı Amerikalıları hedef alan nefret olaylarındaki artışa ilişkin bakış açılarını dinleyecekler.

Salgın bir yıl önce başladığından beri, Temsilciler Judy Chu ve Grace Meng gibi milletvekilleri ülke çapında Asyalı Amerikalılara yönelik şiddet olaylarına dikkat çekiyor, Cumhuriyetçileri bölücü söylemleri durdurmaya çağırdı ve meslektaşlarından konuyu ele almak için yasa çıkarması için yalvardı. .

Altı Asyalı Amerikalı kadın da dahil olmak üzere sekiz kişinin hayatını kaybettiği Salı günü, 30 yıldan uzun süredir bu türden ilk duruşma olan Asya karşıtı Amerikan nefreti üzerine Perşembe günkü duruşmada sergilenen kaygıları yoğunlaştırdı.

Bir Japon Amerikan toplama kampında doğan Temsilci Doris Matsui, ailesinin Asya karşıtı nefreti normalleştirmenin "sonuçlarını yaşadıklarını" söyledi. "Sıradan insanlar" ülkeleri tarafından "ihanete uğradı". dedi, "tehlikeli bir adaletsizlik sarmalı" nedeniyle.

Daha fazlası: 'Bizden sesimizi almanıza izin vermeyeceğiz': Temsilci Meng, Asya karşıtı ayrımcılık hakkındaki duruşmada Cumhuriyetçilere yanıt verdi

Devamı: İşletme sahibi, Ordu gazisi, randevuda kadın: Gürcistan'daki 3 kaplıcadaki ölümcül saldırının kurbanları

Temsilciler Meclisi Yargı alt komitesi önünde, "Benim bir sorumluluğum ve ahlaki bir yükümlülüğüm var" dedi ve "Burada sistemik bir sorun var. Ve fiziksel tehditlere dönüşen ırkçı fikirleri durdurmakla yükümlüyüz. "

Başkan ve başkan yardımcısının gezisi, çatışmadan önce ayarlandı. Beyaz Saray Perşembe günü yaptığı açıklamada, "Gürcistan'daki trajedi göz önüne alındığında", yakın zamanda imzalanan 1.9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım paketinin faydalarını ilk başta paylaşacaklardı, ancak gezinin siyasi miting kısmı ertelendi.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki Perşembe günü yaptığı açıklamada, "Olayın toplum üzerindeki etkisini duymak ve Asya karşıtı nefret olaylarındaki artışa ilişkin bakış açılarını elde etmek için eyalet yasa koyucuları ve topluluk savunucuları ile görüşecekler" dedi. "Başkan ayrıca Gürcistan'daki ve ülke çapındaki AAPI topluluğuna desteğini sunacak ve yabancı düşmanlığı, hoşgörüsüzlük ve nefretle mücadele konusundaki kararlılığından bahsedecek."

Daha fazlası: Nefret suçu mu? Çoğunlukla Asyalı kadınları öldüren Gürcistan saldırıları, önyargı ve gerekçe sorularına neden oluyor

Biden, göreve geldikten sonra Asya karşıtı ırkçılığa yönelik idari emirler imzaladı ve Başsavcı Merrick Garland, Asyalı Amerikalı milletvekilleri ile bir toplantı düzenledi. Ancak savunucular, Biden yönetiminin şiddeti kınamaktan fazlasını yapmasını istiyor.

Asya Pasifik Amerikalıları Ulusal Konseyi'nin ulusal direktörü Gregg Orton, "Tek başına söylem bu sorunu çözmeyecek" dedi. Asya Amerikan savunuculuk grubu OCA'nın ulusal başkanı Linda Ng, Biden yönetiminin nefreti kınamasına rağmen BUGÜN ABD'ye verdiği demeçte ve desteği takdir ettiler, "bu yeterli değil – topluluklarımız daha fazlasına ihtiyaç duyuyor ve hak ediyor."

Daha: Donald Trump ilk Twitter çalışma gösterileri Çin'e COVID-19 bağladılar sonra Anti-Asya hashtag yükseldi

Daha fazla bilgi: House, 'Hayalperestler' için vatandaşlığa giden yolu oluşturan göçmenlik yasasını geçirdi

Ng, grubunun kolluk kuvvetleri için nefret suçlarını ve olaylarını bildirmek ve bunlara yanıt vermek, Biden yönetiminin yerel topluluklarla çalışması ve Biden yönetiminin "açık bir mesaj" göndermesi için nefretin hoş görülmeyeceği konusunda daha iyi bir eğitim istediğini söyledi.

Asyalı Amerikalı savunucular ve milletvekilleri, eski Başkan Donald Trump da dahil olmak üzere siyasi liderlerin COVID-19 hakkındaki söylemlerinin Asyalı Amerikalılara karşı ayrımcılığı ateşleyebileceği konusunda uzun süredir uyardılar. Kaliforniyalı bir Demokrat ve Kongre Asya Pasifik Amerikan Grubu Başkanı Chu, bir yıldan daha uzun bir süre önce, salgının ortasında Asya karşıtı damgalanma konusunda grubunun "alarm vermeye" başladığını kaydetti. "Kirli bakışlar ve sözlü saldırılar" olarak başlayan şey, Asyalı Amerikalılara yönelik saldırı ve şiddete dönüştü ve şimdi neredeyse "günlük bir trajedi" dedi.

Chu , Perşembe günkü panel önünde ifade verdi ve onlardan iki parça yasayı kabul etmeleri için yalvardı: Nefret YOK Yasası ve COVID-19 Nefret Suçları Yasası, her ikisi de nefret suçu raporlamasını iyileştirmeyi amaçladı. Chu ayrıca, 26 Mart'ta Asya karşıtı nefrete karşı konuşma yapmak için ulusal bir gün yapılmasını istedi.

R-Calif'den Temsilci Michelle Steel, "Nefretle mücadele partizan bir mesele değildir" diyerek saldırıları duymanın "üzücü" olduğunu söyledi. Ve ifadeleri bazen gözle görülür derecede duygusal olan Meng, DN.Y., bölücü retoriğin sona ermesi için yalvardı ve "Topluluğumuz kanıyor. Acı içindeyiz. Ve son bir yıldır çığlık atıyoruz. Yardım Edin." Temsilci Young Kim, R-Calif., Biden yönetimi için "liderler olarak daha fazlasını yapmalılar" dedi.

Senatör Tammy Duckworth, D-Ill, Perşembe günü Adalet Bakanlığı'na ve FBI'dan Asya Amerikalılara yönelik nefret suçları ve olaylarına yönelik soruşturmalarını desteklemelerini isteyen mektuplar gönderdi.

Duckworth Garland'a, "ABD Adalet Bakanlığı, bu iğrenç suçları soruşturmak ve kovuşturmak için kaynaklarını ve yetkililerini tüm gücüyle kullanmalıdır," dedi. "Cezalandırma, bu nefret tedarikçilerini Asyalı Amerikalılara karşı şiddet içeren tehditler ve şiddet eylemleri şeklinde önyargılarına göre hareket etmekten caydırmak için hızlı, şiddetli ve kesin olmalıdır."

Milletvekilleri ve savunucular, Asyalı Amerikalı göçmenlerin İngilizceye aşina olmamaları veya otoriter ülkelerde yetiştirilmeleri nedeniyle otoriteye güvenmemeleri nedeniyle nefret suçlarının eksik bildirilmesine ilişkin endişelerini dile getirdiler.

Devamı: Binlerce göçmen çocuk Washington'daki bir kavgayı yenileyerek ABD'ye girmeye çalışıyor. Meksika sınırında neler oluyor?

Aktör ve avukat Daniel Dae Kim milletvekillerine "Hepinizi ikna edeceğimi düşünecek kadar saf değilim. Güven bana, oylama kayıtlarınızı gördüm," dedi, "Ama ben partizan duruşundan daha çok insanlığın hala önemli olduğu üyelere hitap ediyor. Çünkü müttefiklere ihtiyacımız var. "

NEFRET YOK Yasası'nın yazarı D-Va. Temsilcisi Don Beyer yaptığı açıklamada, "tarih bize birçok nefret suçunun FBI'a bildirilmeyeceğini söylüyor ve Kongre'nin bunu düzeltmesi her zamankinden daha önemli. sorun."

Nefret olaylarını takip eden bir savunma grubu olan AAPI Hate'i Durdur, Mart 2020'den bu yana ülke genelinde yaklaşık 3.800 nefret vakası raporu aldığını, önceki yıllarda yılda yaklaşık 100 olay olduğunu söyledi.