Aide, NY Valisi Cuomo'yu kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçladı – NBC News

New York Valisi'nin bir yardımcısı Andrew Cuomo, The New York Times'a yaptığı açıklamada, Cuomo'nun onu kandırdığını ve uygunsuz sözler söylediğini – zaten iki partili istifa çağrılarıyla karşı karşıya kalan bir valiye karşı cinsel tacizle ilgili son suçlama.

33 yaşındaki Alyssa McGrath gazeteye, Cuomo'nun görünüşü hakkında yorum yapacağını ve kendisine ve diğer yönetici yardımcılarına anlamlı yorumlar yapacağını söyledi.

Dikte etmesi için ofisine çağrıldığında bir olayı anlattı.

The New York Times'a "Başımı eğip konuşmaya başlamasını bekledim ve o konuşmaya başlamadı" dedi. Ben de neler olup bittiğini görmek için yukarı baktım. Ve pervasızca gömleğime bakıyordu. " Cuomo dedi ve ona "Kolyende ne var?" Diye sordu. Gömleğimin içindeydi. "

McGrath ayrıca valinin onu eline aldığını iddia eden başka bir yardımcı ile arkadaştı. Kimliği belirlenemeyen kadının şikayeti o zamandan beri Albany polis departmanına iletildi. McGrath, The Albany Times Union'ın geçen hafta haber vermesinin ardından sözde olayı kadınla tartıştığını söyledi.

İş arkadaşı McGrath'e, Cuomo'nun kendisine olaydan bahsetmemesini istediğini çünkü ikisinin yakın olduğunu bildiğini söyledi.

McGrath, The New York Times'a “Ona özellikle bana söylememesini söyledi” dedi.

Cuomo, kadının el yordamıyla ilgili iddiasını yalanladı. Geçen hafta NBC News'e yaptığı açıklamada, "Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım" dedi.

Cuomo avukatı Rita Glavin gazeteye yaptığı açıklamada, Cuomo'nun eylemleriyle ilgili olarak “vali erkekleri ve kadınları kucaklayarak ve yanaklarından, alnından ya da ellerinden öpücüklerle selamladı. Evet, koluyla fotoğraflara poz verdi. Evet, 'ciao bella' gibi İtalyanca ifadeler kullanıyor. "

"Eski moda olsa da bunların hiçbiri dikkate değer değil. Asla uygunsuz ilerlemeler kaydetmediğini veya kimseye uygunsuz bir şekilde dokunmadığını açıkça belirtti ”dedi.

McGrath'ın avukatı Mariann Wang, NBC News'e şunları söyledi: "Valinin sapmaları inandırıcı değil. Bu sadece dostça bir şaka değildi."

Geçen ay Cuomo'da yarım düzineden fazla cinsel taciz iddiası ilk kez dile getirildiğinden beri, vali kimseye uygunsuz bir şekilde dokunmayı reddetti, ancak insanları rahatsız edecek şekillerde davrandığını kabul etti. Bunun kasıtsız olduğunu söyledi ve özür diledi . Cuomo, New York'un kongre delegasyonu ve düzinelerce eyalet meclisinden istifa etme çağrılarına rağmen istifa etmeyeceğini defalarca söyledi.

Adam Reiss katkıda bulundu.