George Floyd yerleşim medyasında 27 milyon dolarlık medyada yer aldıktan sonra 2 Derek Chauvin yargılaması jüri üyesi görevden alındı – Fox News

Eski polis memuru Derek Chauvin'in duruşmasında sorgulanmak üzere geri çağrılan yedi jüri üyesinden ikisi, geçen hafta Minneapolis şehriyle ilgili George Floyd'un ailesiyle 27 milyon dolarlık sivil yerleşim yerinin medyada yer almasının onların ailelerini etkileyebileceğini söyledikten sonra Çarşamba günü görevden alındı. ceza yargılamaları sırasında adil ve tarafsız olma yeteneği.

Hennepin İlçe Yargıcı Peter Cahill ilk olarak mahkemeye anlaşma hakkında duyduğunu ve Chauvin hakkında zaten olumsuz görüşlerini doğruladığını söyleyen "36. Jüri Üyesi" ni görevden aldı.

Jüri üyesi, "Tarafsız olmanın zor olacağını düşünüyorum." Dedi.

MINNESOTA PROSECUTORS, 2019 YILINDAKİ MÜCADELEDE GEORGE FLOYD 'SMEAR' SAVUNMASINI SUÇ ETTİ

Yargıç daha sonra, mahkemeye geçen haftanın sonlarında anlaşmayla ilgili bir manşet gördüğünü söyleyen "20 Numaralı Jüri Üyesi" ni görevden aldı – ancak "bu noktada bıraktı" ve mahkemenin jüri üyelerinin yapması gereken talimatlara uymak için makaleyi okumadı. dava ile ilgili medyada yer almamak.

Jüri, manşet okumasını hatırladığını söyledi, "Minneapolis Şehri, George Floyd'un ailesine ve 20 milyon dolarlık aralığın ayarına göre ödeme yapmayı kabul etti."

Jüri üyesi, "Dolar tutarının benim için bir nevi şok edici olduğunu özellikle söyleyebilirim, bu tür Minneapolis şehrinin bir şeylerin yanlış olduğunu hissettiğine dair bir mesaj gönderdi. Ve onlar da bu dolar miktarına göre düzeltmek istediler." dedi, tepkisini açıklayarak. "Bence başlıkta, 20 milyon dolara karşı 2.000 dolar deseydi, bu büyük bir değişiklik. Bu yüzden, bu etiket fiyatının beni açıkça şok ettiğini ve beni biraz etkilediğini düşünüyorum."

"Yine, sadece bildiklerimi sizinle paylaşmaya çalışıyorum. Buna içgüdüsel tepkim. Yine, dolar miktarı yüksek olduğu için, bunu orada bırakmaya çalışacağım" dedi.

DEREK CHAUVIN DENEMESİ: 27 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDEKİ GEORGE FLOYD YERLEŞİM TANITIMI YAYINLANMASI İÇİN SORUŞTURULMASI GEREKEN 7 JÜRÖR

Cahill daha sonra, mahkemenin bu bilgiyi istemediğini bildiğini, ancak yanlışlıkla gördüğünüz ve sizin bunu yapma yeteneğinizi etkileyebileceği ihtimaline karşı onu reddedeceğini bildiğini kabul ederek "aşırı dikkatli" davranmak için onu jüriden mazur gördü. adil ve tarafsız ol. "

Cahill, daha önce oturmuş beş jüri üyesini daha tuttu.

Anlaşmanın Cuma günü duyurulmasından önce geçtiğimiz hafta jüri için yedi kişi seçildi. İlk yedinin sorgulanmak üzere geri çağrıldığı Çarşamba gününden önce bir sekizinci ve bir dokuzuncu jüri üyesi oturmuştu. Yedi kişiden ikisi düştü. Kalan beşi, bu hafta oturdukları diğer ikisine katılarak yedi jüri üyesi bıraktı.

DEREK CHAUVIN DENEMESİ: Görevden alınan jüri, GEORGE FLOYD VİDEOSUNU AĞLAMAKTADIR, BLM HAREKETİNDE GEREKLİDİR

Chauvin'in avukatı Eric Nelson, jüri seçiminin ortasındaki duyurunun zamanlamasını "savunmayı derinden rahatsız edici" ve "adil değil" olarak nitelendirmişti. Cahill'in düşündüğü duruşmanın ertelenmesini de talep etti.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Savcılık ve savunma Salı günü, Floyd'un Minneapolis'teki 2019 tutuklamasına dair kanıtların duruşmada izin verilip verilmeyeceği konusunda çatıştı. Yargıç daha önce Chauvin'in Mayıs 2020'deki ölümcül karşılaşmadan bir yıl önce gerçekleşen tutuklamayı jüriye anlatma girişimini reddetti, ancak Salı günü her iki taraftan da yeni tartışmalar duydu. Perşembe günü istek üzerine karar vereceğini söyledi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.